Radovan Tariška, Ondrej Krajňák (SK)

Repertoár dua pozostáva zo známych štandardov ako aj z vlastných skladieb. Tohto roku im bolo vydané profilové CD vo vydavateľstve Hudobného Centra.

Radovan Tariška – alt saxofón, je jedným z najvýraznejších mladých talentov slovenského jazzu, absolvent žilinského konzervatória. Napriek svojmu mladému veku patrí k európskej špičke. V roku 2003 mu bola udelená cena L. Martoníka ako jazzmanovi roka. Tariška spolupracoval s poprednými osobnosťami slovenskej jazzovej scény. Spolu s Jurajom Bartošom vedie skupinu Hot House, s ktorou účinkoval na Bratislavských Jazzových Dňoch 2001, v roku 2002 vychádza CD „ Hot House“ – záznam z koncertu v klube „Hysteria“. V roku 2003 bol  členom skupiny Romano Rat Idy Kelarovej s ktorou absolvoval množstvo koncertov v Čechách, na Slovensku i v zahraničí. Taktiež vedie svoj vlastný kvartet, s ktorým vystupoval v rozhlase v rámci EBU. Tariška je vyhľadávaným sólistom v mnohých formáciách. Môžeme ho počuť aj na CD Gabriela Jonáša, Mikiho Škutu, Oskara Rózsu, Roba Opatovského a ďalších.

Ondrej Krajňák – mladý virtuózny klavirista a skladateľ sa narodil 1.3.1978 v Leviciach. S jazzom sa po prvýkrát stretol ako desaťročný, keď v rádiu počul trio Oscara Petersona. Táto hudba ho natoľko fascinovala, že presvedčil otca, aby ho pripravil na prehliadku mladých interpretov jazzovej hudby – Jazzový festival Žilina. Tu sa predstavil so svojim mladým triom a získal cenu „objav festivalu“. Po absolvovaní ZUŠ začal Ondrej pod vedením prof. Roberta Ratonyiho študovať na Jazzovej akadémii Erkela Ferenca v Budapešti (HUN). V tom čase sa zúčastnil jazzovej súťaže v Poľsku, kde získal zvláštne ocenenie. Ako osemnásťročný reprezentoval školu na súťaži Jazzový klavír v Budapešti, kde vyhral cenu za sólový prejav. Ondrej Krajňák je považovaný za jedného z najlepších klaviristov na Slovensku. V roku 2007 mu bola udelená cena L. Martoníka ako jazzmanovi roka.