Milo Suchomel Quartet (SK)

Jazzová formácia Milo Suchomel Quartet sa začala formovať v rokoch 2002 – 2003. Jej zostava sa príležitostne obmieňa. Niekoľko rokov sa úspešne prezentovala na európskych pódiách. Aktuálne zloženie: Milo Suchomel – tenor saxofón, Tomáš Gajlík – piano, Štefan Bartuš – kontrabas, Peter Solárik – bicie.

Milo Suchomel – je jednou z najvýraznejších osobností slovenského jazzu. Jeho profesionálny záujem o tento hudobný štýl sa začal formovať počas štúdia na Štátnom konzervatóriu v Žiline (1989 – 1995). Neskôr absolvoval aj Konzervatórium v Bratislave (1997 – 2000) a študijný pobyt na University of Louisville v Kentucky v Spojených štátoch amerických (2001). Účinkoval vo formáciách Elle Quartet/Quintet (zakladateľ), Swinging Europe, Dodo Šošoka and his friends, Ľuboš Šrámek Artsamble, Matúš Jakabčic CZ – SK Big Band, Gustav Brom Big Band a Orchester Pavla Zajačka. Spolupracoval s významnými osobnosťami nielen doma (Juraj Bartoš, Dušan Húščava, Gabriel Jonáš, Peter Lipa, Ľuboš Tamaškovič a iní), ale i vo svete (Gail Anderson, Robert Balzar, Joe LaBarbera, Jerry Bergonzi, Dennis de Blazio, Karin Edwards, Heinrich von Kalnein, Peter Mutsen, Adelhard Roldinger, Yvonna Sanchez, Melanie Bong, James Morrison, Kenny Werner, Nicole McLoude, Lazaro Cruz, Joan Faulkner, Ed Wighem a iní).

Klavirista, skladateľ a producent Tomáš Gajlík pochádza z muzikantskej rodiny z Piešťan. Vyštudoval odbor jazzový klavír na prestížnej Univerzität fur Kunst und Musik v Grazi. Spolupracoval s mnohými hudobníkmi ako sú Red Holloway, Harry Sokal, John Purcell, Laurie Antonioli, Marek Balata, Matthew, Mitchell, Steve Wood, Howard Curtis, Michal Bugala, Dodo Šošoka a iní.

Štefan Bartuš sa narodil v hudobníckej rodine. Vyštudoval Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici a neskôr VŠMU Bratislava. Po ukončení štúdia pôsobil vo viacerých hudobných telesách, spomeňme aspoň: Milo Suchomel Quartet, Matúš Jakabčic – Big Band, Pavol Bodnár – Interjazzional Band… Doteraz spolupracoval s umelcami zvučným mien ako Harry Sokal, Jeff Gardner, Howard Curtis, Danilo Memolli, Lee Andrews Davison, Janusz Muniak, Sandro Gibelliny, Lydia Muray, Karen Adwords, Juraj Bartoš, Ľuboš Šrámek…

Peter Solárik vyštudoval hru na bicích nástrojoch na Konzervatóriu v Žiline a neskôr hudobnú pedagogiku v 1997 – 2002. Je členom popredných jazzových zoskupení: Nothing But Swing Trio, Bashavel, Trio Klaudia Kováča, Tomáš Gajlík Trio, Lucia Lužinská & All Time Jazz, The Triology, Michal Bugala Group, Štepán Markovič Quintet, medzinárodný projekt – V4 Octet, Soul For Seven, spolupracuje s poprednými predstaviteľmi slovenského jazzu ako Gabo Jonáš, Matúš Jakabčic, Juraj Bartoš, ako aj osobnosťami svetoveho formátu – Scott Hamilton (USA), Piotr Baron (PL), Harry Sokal (AT), Janusz Muniak (PL)…